Sport i zabawa

Każdy wie, że ruch to zdrowie jeszcze kilkanaście lat temu dzieci od najmłodszych lat spędzały wolny czas na powietrzu jedni kreatywnie wymyślali zabawy zespołowe inni zaś wykorzystywali w tym celu rowery, rolki czy hulajnogi.

Dzisiaj młodzi ludzie wolny czas spędzają w domach przed komputerami czy ze smartfonami w ręku i oczywiście wszystko by miało swój cel gdyby ta rozrywka coś wnosiła w ich życie.

W rzeczywistości jest to marnotrawienie czasu bez konkretnego celu.

Właśnie po to, żeby zarówno młodszych jak i starszych zmobilizować do zabawy poprzez ruch i sport już w przedszkolach i szkołach podstawowych organizowane są zajęcia sportowe w ramach wychowania fizycznego, które mają na celu rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do tego rodzaju rozrywki.

To nie tylko basen, ale również zajęcia taneczne w niektórych szkołach są obligatoryjne w innych jest możliwość wyboru, ale najważniejsze jest to, że polskie szkolnictwo zaczyna mocno dbać o rozwój młodych ludzi.

Skakanka, guma, jojo i wiele innych to zabawy, które dla naszego pokolenia są klasykami każdy albo prawie każdy miał takie zabawki.

Prosta konstrukcja a wiele możliwości zabawy a przede wszystkim na świeżym powietrzu wraz z innymi dziećmi.

To pokazuje jak wiele zmieniło się w ciągu kilkunastu lat.

Niestety pewnych rzeczy nie da się już zmienić, ponieważ otaczają nas nowe technologie, które kuszą nas i sprawiają, że wolimy odpoczywać w pozycji siedzącej lub leżącej a jedynym wysiłkiem jest poruszanie palcem po ekranie i to już wśród kilkulatków.