Zabawki dla dzieci 5 lat

Projektanci zabawek dla dzieci, selekcjonują je względem wieku oraz płci. I chociaż wiele jest takich, które są nazwijmy to uniwersalne im dziecko starsze tym bardziej doprecyzowana zabawka.

Pięciolatek ma inne umiejętności niż niemowlę lub dziesięciolatek i to jest oczywiste. Co za tym idzie, bawi się innymi zabawkami.

Od piątek roku życia zdecydowanie dzieci mogą a nawet wręcz powinny poprzez zabawę się uczyć. Są już za etapem, kiedy uczyły się podstaw, czyli kolorów, kształtów jest to moment by podwyższyć im poprzeczkę.

Oczywiście nie każde dziecko jest takie samo i nie można uogólnić, że wszystkie dzieci na tym samym etapie wiekowym mają te same umiejętności. Na to, jakie mają, wpływa bardzo często środowisko dzieci, które chodzą do przedszkola zwykle szybciej stają się samodzielne i potrafią więcej dzięki obserwacji koleżanek i kolegów.

Im większe dziecko tym więcej możliwości zabawy, w przypadku pięciolatków należy pozbyć się złudzeń, że wystarczy dać mu „pluszaka” i będzie zaabsorbowany przez kilka godzin. W tym wieku dziecko potrzebuje zainteresowania, więc zabawki i zabawy muszą być angażujące.

Jakimi zabawkami bawią się dzieci powyżej piątego roku życia? Klockami, lalkami, samochodami, różnego rodzaju zestawami, które pobudzają ich wyobraźnię i mobilizują do kreatywnego myślenia, puzzlami tymi mniej zaawansowanymi, czyli o mniejszej liczbie elementów oraz różnego rodzaju grami planszowymi, które uczą pracy w zespole, ale i współzawodnictwa i rywalizacji.