Zabawki dla siedmiolatków

Czym zająć siedmiolatka? Jaką kupić zabawkę? Siedmiolatek to dziecko, które podstawowe czynności i umiejętności ma już opanowane, jest ciekawy świata.

W związku z powyższym nie wystarczy dać mu misia czy lalki i mieć nadzieję, że przez kilka godzin będzie analizował jego budowę „anatomiczną”.

Im starsze dzieci tym więcej alternatyw zabawy zaczynając od tych sportowych: rowerów, rolek, hulajnóg po edukacyjne z zakresu wiedzy ogólnej oraz szczegółowej dla bardziej ambitnych, gry planszowe, logiczne i wiele innych.

Na każdej zabawce, z jakiej by kategorii nie była widnieje informacja, dla jakiego wieku jest przeznaczona no i najważniejsze czy producent posiada certyfikaty i atesty.

Zabawki dla dzieci siedmioletnich i wyżej opatrzone są już zwykle instrukcją obsługi, bo z reguły są bardziej skomplikowane niż te dedykowane dzieciom młodszym.

W tym wieku dzieci bardzo często mają już swoje zainteresowania, co za tym idzie ich zabawki są zgodne z tym, co lubią robić dla jednych to będzie taniec dla innych nauka języka a dla jeszcze innych muzyka i instrumenty.

Podczas zabawy u dziecka wielokrotnie można zaobserwować umiejętności, jakie posiada lepiej rozwinięte od innych świadomi rodzice wyciągają z takich sytuacji wnioski i starają się dziecko ukierunkować, nie na siłę, ponieważ to kilkulatków może zniechęcić.

Wniosek jest taki, że siedmiolatek to już bardzo wymagający konsument, dla którego zabawka musi być dopasowana do wieku i poziomu sprawności intelektualnej przede wszystkim, ale i ruchowej.