Zabawki edukacyjne

Nie trzeba być pedagogiem ani psychologiem, żeby wiedzieć, że wychowanie dziecka jest bardzo ważne i odpowiedzialne i zaczyna się od urodzenia. Nie ogranicza się ono do instruowania dziecka jak powinno się zachować.

Od najwcześniejszych lat wychowanie odbywa się poprzez zabawę, rozbudzanie ciekawości dziecka, co ma ogromny wpływ na to przyszłość młodego człowieka. Każdy z rodziców kupuje swojemu potomkowi zabawki, jedni mają ich tyle, że dziecko nie jest w stanie zapamiętać, jakie i ile ich ma, inni mniej.

Część rodziców „dozuje” radość chowając przed dzieckiem te, którymi chwilowo się nie bawi, następnie je oddaje a dziecko cieszy się nimi dokładnie tak samo jak za pierwszym razem. Można powiedzieć, że każdy z rodziców ma swoją taktykę.

Coraz częściej spotykamy rodziców, którzy ilością zabawek chcą udowodnić ogrom swojej miłości, co jest oczywiście absurdalne. Skoro ustaliliśmy, że każdy rodzic kupuje zabawki a każde dziecko lubi je posiadać, warto zastanowić się nad tym, jakie zabawki kupować.

Dla najmłodszych są to takie, które mają być towarzyszami do przytulania później rola zabawek jest nieco inna, mają uczyć. Dla mniejszych dzieci są zabawki uczące podstaw kolorów, liczenia, rozróżniania kształtów, dla starszych już bardziej zaawansowane dostosowane konkretnie do wieku.

Różnią się między sobą również płcią, chociaż jest nadal wiele uniwersalnych zabawek takich jak chociażby klocki, puzzle niezmiennie od lat cieszą dzieci i uczą je na przykład logicznego myślenia i zapamiętywania szczegółów.