Zabawy w przedszkolu

Okres przedszkolny często bywa trudnym zarówno dla dzieci, które muszą oswoić się z nową sytuacją i adaptacją z otoczeniem, ale i dla rodziców, którzy chcą by ich dziecku było jak najlepiej. Od samego początku w przedszkolach wdrażane są elementy nauki wszystko po to by dziecko gotowe było emocjonalnie i intelektualnie do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej.

Edukacja w przedszkolu zaczyna się oczywiście od zabawy, od uczenia dziecka elementarnych podstaw i systematycznie poziom edukacji jest podnoszony aż do umiejętności czytania i pisania. Ze względu na młody wiek, dzieci w przedszkolach nie mają zorganizowanych lekcji, które przedzielane są przerwami.

Można powiedzieć, że dzień przedszkolaka to dzień zabawy, która jest ułożona w taki sposób by jednocześnie edukować. Wszystkie dzieci biorą udział w zajęciach ruchowych, dzięki czemu poza intelektem pedagodzy dbają o rozwój fizyczny dzieci, są też zajęcia muzyczne, rytmiczne.

W związku z coraz większą świadomością rodziców, powstają przedszkola profilowane. Oczywiście nie chodzi o to by trzylatka czy czterolatka tak ukierunkować by po zakończeniu przedszkola wiedział, jaki chce kierunek studiów podjąć.

Chodzi o to by pobudzić w dzieciach umiejętności i potencjalne talenty do tego by jak najszybciej móc je rozwijać. Przede wszystkim, dlatego, że są pewne wyjątkowe umiejętności, które wymagają pracy od kilkulatków są to między innymi umiejętności muzyczne, to znaczy gra na instrumentach chociażby skrzypcach.

Chociaż profilowane przedszkola to nowość, cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.