Nowe technologie a zabawki dla dzieci

W każdej dziedzinie naszego życia dostrzegamy zmiany, wszystko staje się skomputeryzowane i tak jest również w przypadku przemysłu zabawkarskiego. Owszem nadal jeszcze znajdziemy tradycyjne zabawki, którymi bawiliśmy się my, ale zwykle już tylko przypominają te zabawki, bo opatrzone są światełkami, dźwiękami i tak dalej.

Chciałoby się powiedzieć, że starsze pokolenia potrafiły się lepiej bawić, bardziej cieszyć. Stosunkowo niedawno nie było takiego wyboru wśród zabawek, zdarzało się, że tylko jedno dziecko z całej grupy miało jakąś zabawkę i wszyscy się nią cieszyli.

Dzisiaj dzieci posiadają mnóstwo zabawek od najmłodszego wieku, czyli niemowlęcego po każdy następny, lalki mówią, otwierają oczy ostatnio nawet jedzą i wydalają, zwierzaki chodzą i wydają z siebie dźwięki tylko czekać, kiedy roboty wykonujące polecenia właściciela będą jednym z rodzajów zabawek. Nie chodzi o to żeby być cynicznym, bo tak naprawdę to, że wszystko się zmienia idzie do przodu jest dla nas korzystne.

Ważnym jest żeby mimo tego całego wszechobecnego pędu zachować zdrowy rozsądek bez popadania w skrajności. Zamiast dzieci sadzać przed komputerem lub dawać swoje smartfony.

Pokażmy im, jakie są zabawy naszych pokoleń istnieje duże prawdopodobieństwo, że spodobają się one bardziej niżeli siedzenie przed monitorem czy ekranem bez realnego kontaktu z żywą postacią. Producenci idąc z duchem czasu coraz częściej wyposażają swoje zabawki w komputery, panele sterujące wszystko żeby nadążać za nowymi technologiami.